WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
Uroczysty apel z Dyrektorem Generalnym MON w ZST w Rzeszowie
Copyright Jerzy Gajewski 2016 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
[Relacja TVP >>]
„W grupach takich jak „Strzelec” jest miejsce , kształtować wśród młodzieży postawy patriotyczne” podkreślił na spotkaniu Bogdan Ścibut dyrektor Generalny MON.

W dniu 16 listopada 2016 r. odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem gościa honorowego Pana Bogdana Ścibuta Dyrektora Generalnego Ministerstwa Obrony Narodowej.
 
W uroczystości wzięli również  udział Robert Zapart adiunkt wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, zajmującego się sprawami bezpieczeństwa, płk  Mariusz Stopa Szef WSzW w Rzeszowie, płk Jarosław Mokrzycki Dowódca 21 BSP, ppłk Marcin Żal Komendant WKU w Rzeszowie,  Edyta Niemiec - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, Zbigniew Pinkowski - Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie, Stanisława  Pepera  - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie, Bogdan Rączy - Dyrektor Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, Kadra i młodzież ZS „Strzelec” JP, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie. Ci ostatni również przedstawili wzruszający program patriotyczny z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W swoim wystąpieniu Dyrektor Generalny MON  powiedział: „ Rzeszowszczyzna zasłużyła na to, aby być jednym z pierwszych regionów , w którym powstaną Wojska Obrony Terytorialnej. W grupach takich jak „Strzelec” jest miejsce , kształtować wśród młodzieży postawy patriotyczne. Młodzież może sprawdzić  swoją gotowość do służby wojskowej, jest to też dobra droga, aby dostać się do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na zakończenie swoje umiejętności musztry paradnej z bronią popisali się uczniowie-strzelcy z Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie, których przygotowała mł. insp. ZS Barbara Gajewska.

Przed uroczystością Bogdan Ścibut Dyrektor Generalny MON  wraz z Janem Chmielem Zastępcą Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego MON , płk Tomaszem Komorowskim  z Biura Dyrektora MON, Robertem Zapartem adiunktem Wydziału Prawa i Administracji URz, płk Mariuszem Stopą   Szefem WSzW w Rzeszowie, insp. ZS Markiem Matułą Komendantem ZS „Strzelec” JP, insp. ZS Markiem Strączkiem Dowódcą Okręgu ZS „Strzelec” JP, st. sierż. ZS Mateuszem Kaczmarzykiem spotkali się z panem Leopoldem Kulą bratankiem  płk Leopolda Lisa-Kuli.
Wspólnie, w 120. Rocznice urodzin płk Leopolda Lisa-Kuli,  złożyli wieniec na grobie Bohatera  i zapalili znicze.