WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
98 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Copyright Jerzy Gajewski 2016 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com
Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]
,,Radosne Święto Niepodległości"

11 Listopada jak co roku w Świeto Niepodległości Strzelcy z JS 2021 uroczyście i radośnie świętowali ten dzień. Msza święta o godzinie 11.00 w kościele Farnym, której przewodniczył JE ks. biskup Jan Wątroba rozpoczęła głowne uroczystości,a następnie o godz. 12.30 przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa Kuli stanęli Strzelcy z Rzeszowa (trzy pododziały z LO nr XIV oraz pododział plutonu miejskiego)  wraz z pododdziałami wojska, policji, służby wieziennej, straży pożarnej, harcerzy oraz grup rekonstrukcyjnych do podniosłego apelu. Uroczystość rozpoczęła się wciągnięciem flagi na maszt  i odśpiewaniem hymnu państwowego,po czym zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Odczytano apel pamięci zakończony salwą honorową. Momentem kończącym uroczystośc było złożenie wieńców i defilada pododdziałów. W trakcie przegrupowania do defilady można było zobaczyć  niezwylke widowiskowy pokaz musztry paradnej z bronią  w wykonaniu Strzeleckiego pododdziału reprezentacyjnego dziewcząt z LO nr XIV przy Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie.

Dalsze swiętowanie odbyło się w I LO w Rzeszowie, gdzie był czas na wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, a także" małe co nieco".
Po południu w Filharmonii Podkarpackiej strzelcy mieli możliwość dalszego świętowania na koncercie zespołu ,,Contra Mundum" ,który opracował fantastyzne aranżacje utworów patriotycznych. Tuz przed koncertem dziewczęta z XIV LO przy ZST w Rzeszowie zaprezentowały swoje umiejętności w układzie musztry paradnej do muzyki filmowej.
W tym radosnym nastroju zakończylismy obchody Świeta Niepodległości.
Pozostałe Artykuły
[<<--- Zobacz Film ]