WYSIWYG Web Builder
Jednostka strzelecka 2021 Rzeszów
Wyróżnienia na Gali Laureatów konkursu „Srebna Szabla”
Copyright Jerzy Gajewski 2015 dla ,,JS 2021" Rzeszów   
 
PATRONAT NAD JS 2021 SPRAWUJE DOWÓDCA 1 BAT. STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W RZESZOWIE PPŁK RAFAŁ IWANEK
j.gajewski621@gmail.com

Marszałek
J
ózef Piłsudski
Nasze Pismo
"STRZELEC"
Płk. Lis Kula
Dziennikarze, którzy „najrzetelniej i najciekawiej” prezentowali w 2015 roku problematykę proobronną, zostali nagrodzeni w konkursie Srebrna Szabla.
- Z pasją i profesjonalnie przybliżacie sprawy wojska i obronności - mówiła dyrektor Beata Biały z MON podczas gali wręczania nagród. Wśród laureatów  jest Pani Mirosława FILIPCZYK z TYP Rzeszów, która otrzymała pamiątkowy bagnet.

Konkurs Srebrna Szabla 2015 zorganizowało Biuro ds. Proobronnych MON oraz Federacja Organizacji Proobronnych. - Konkurs miał wyłonić dziennikarzy, którzy „najrzetelniej, najciekawiej i z poszanowaniem zasad etycznych prezentowali w 2015 roku problematykę proobronną” - mówiła Magdalena Rochnowska, zastępca dyrektora Biura ds. Proobronnych MON.

Kapituła przyznała pięć głównych nagród. Srebrne Szable i tytuły Dziennikarza Proobronnego otrzymali: Paulina Glińska z „Polski Zbrojnej”, Mariusz Cielma
z „Dziennika Zbrojnego”, Agnieszka Drążkiewicz z Polskiego Radia, Marek Kozubal
z „Rzeczpospolitej” i Mariusz Sikorski z programu TVP „Nasza armia”. - Na co dzień
z pasją, profesjonalnie i rzetelnie przybliżacie czytelnikom, widzom i słuchaczom sprawy wojska i obronności - mówiła o laureatach Beata Biały, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej MON.

Tytuły Dziennikarza Proobronnego oraz pamiątkowe bagnety otrzymało 25 dziennikarzy zajmujących się tematyką proobronną w telewizji, radiu, prasie i na portalach internetowych. Wśród laureatów znalazły się już wspomniana Pani Mirosława FILIPCZYK z TVP Rzeszów.

Podczas gali wręczono przyznane przez ministra obrony medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Uhonorowano nimi przedstawicieli organizacji proobronnych m.in. z Legii Akademickiej, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Związku Strzeleckiego „Strzelec”  Józefa Piłsudskiego oraz Stowarzyszenia FIA. Z naszego Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego wręczono: insp. ZS Markowi MATULE i insp. ZS Markowi STRĄCZKOWI.   - Cieszymy się, że nasza działalność, zaangażowanie i pasja są zauważane i doceniane - mówił w imieniu odznaczonych Marek Matuła, Komendant Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Na podstawie „Polski Zbrojnej”

[<<---Zobacz cała galerię zdjęc]